Меню
Остання редакція: 12 жовтня 2020

Кар’єра в ІТ- сфері

В останні роки сфера ІТ-індустрії  стала одним із головних драйверів світової економіки, яка стрімко розвивається. Не потрібно проводити дослідження, щоб побачити наскільки це цікава галузь для тих, хто її обрав або тільки шукає чим займатися. Тримаючи ритм сучасності Уманський національний університет садівництва організував зустріч для студентів з спеціалістом в сфері ІТ-технологій Олександром Мальованим, який розповів, як закінчивши ВНЗ рухатись далі та знайти свою нішу на даній платформі. Він зазначив та дав поради, які в свій час він не отримав, а тому він виступив для наших студентів в ролі ментора, побажав не втрачати свій час, а рухатися в правильному напрямі.

Сьогодні IT-спеціалісти затребувані практично в усіх країнах особливо США, країнах Західної Європи, не винятком є Україна, але конкуренція за якісні кадри продовжує зростати, тому важливо враховуючи досвід Олександра, мати:

  1. Гнучкість мислення. Треба демонструвати здатність творчо підходити до проблем і розглядати різні варіанти їх вирішення, але ні в якому разі не зациклюватись, що хтось краще за тебе впорався з даним завданням.
  2. Внутрішня мотивація. Що стосується роботи, то внутрішньо мотивована людина знаходить задоволення в самому виконанні завдання, в процесі пошуку рішення і в ефективному результаті. Суто фінансова мотивація – теж не погана ідея, але, як і в будь-якій роботі, трапляються проблеми й провали. Якщо тебе триматимуть лише гроші, ти швидко «вигориш». Хоча фінансову ідею теж треба покладати в основу. Правильну мотивацію породжують не бонуси чи зарплати, настанови чи похвала, а її породжує бажання саморозвитку і досягнення цілей.
  3. Постійно навчатись, слідкувати за новинками та нововведеннями, аналізувати інформацію.
  4. Приєднуватись до однодумців та фахівців даної сфери та входити з ними в дискусію, переймати їх досвід.
  5. Найголовніше завдання - це вивчення іноземної мови, а саме англійської, оскільки без неї взагалі планувати роботу в даній сфері є просто неможливо. На даний час можливості кожного студента  набагато ширші, ніж були декілька років тому. Для вивченні мови існує безліч  курсів, тренінгів – тому саме час ними скористатись.

IT‑спеціалісти є креативними працівниками, якщо не володіти переліченими якостями, то сфера ІТ навряд чи буде для вас відкритою. Розвивайтесь та мотивуйте себе, використовуйте свій час з користю у вас обов’язково все вийде! Зустріч пройшла  цікаво та інформативно.

 

                                                      Завідувач відділу

професійно-кар’єрної орієнтації

                                                  Бомко Тетяна