Все про резюме: зразок, поради, як скласти
Справжнього фахівця характеризують його професійні вміння та навички. Не маючи відповідного досвіду роботи, ви навряд чи зможете розраховувати на керівну або відповідальну посаду, але для досягнення успіху в найрізноманітніших сферах, робочий стаж може бути не обов’язковою умовою. Вам достатньо знань, цілеспрямованості, наполегливості та бажання. Щоб влаштуватися на роботу, і зробити перший крок по кар’єрних сходах, потрібно скласти грамотне і привабливе резюме.
Створити хороше резюме без досвіду роботи, завдання не легке, але цілком здійсненне. Приділіть увагу вашій освіті, знанням і вмінням, та вашим особистим якостям. Перелічіть ваші професійні знання і навички, які охарактеризують вас як фахівця
Це має бути у вашому розділі контактів.
- Ім'я та прізвище
- Номер телефону
- Адреса електронної пошти
- Професійна (або бажана) посада
- Місцеперебування (не потрібно вказувати точну адресу)
Це повинно бути у кожному резюме.
- Короткий виклад або мета
- Професійний досвід
- Навички та вміння
- Освіта
Наявність вищої освіти буде плюсом. Вкажіть ваші досягнення в навчанні та перерахуйте конференції, в яких ви брали участь. Якщо ви відвідували будь-які курси і семінари, обов’язково перерахуйте і їх. Це охарактеризує вас як людину, яка розвивається і прагне до знань.
Також можете включити й ці розділи.
- Володіння мовами
- Волонтерський досвід
- Нагороди, досягнення і заслуги
- Хобі та інтереси
Ось кілька порад, як створити правильний макет.
- Одна сторінка. правило полягає в тому, що резюме не повинно бути довше однієї, максимум двох сторінок. Вам не потрібно писати усі подробиці та усю свою передісторію. Напишіть, тільки те, що необхідно для роботи.
- Послідовність. використовуйте кольори та шрифти, які не втомлюють очі та переконайтесь, що ви послідовні в усіх заголовках, які використовуєте. Крім того, залиште достатньо простору між розділами.
- Вилучіть надмірність даних - немає потреби вказувати релігію, політику і національність у резюме.
Після того, як ви написали резюме
Зміст – важливий, однак і він втрачає цінності, якщо оформлення не відповідає трендам. Після того, як ви плідно попрацювали над змістом, приділіть кілька хвилин оформленню:
Шрифт має бути без насічок, краще більш лаконічний Arial або Calibri, 10 або 12 кегль та одинарний інтервал. Це традиційні вимоги, дотримуйтесь їх.
Перечитайте уважно весь текст. Видаліть все, що вважаєте зайвим, та додайте фактури.
Перевірте граматику – резюме регіонального представника з кількома помилками не справить враження на рекрутера.
Оптимальний розмір документу – до двох сторінок. Більше не варто писати, навіть якщо у вас шалений досвід – рекрутер може втомитися. А от менше написати можна – якщо ви молодий фахівець або випускник вишу.
Ви прочитали своє резюме, і воно здається вам не таким же й поганим? Тож, варто почати пошуки роботи прямо зараз. Не зволікайте!