Меню

Все про резюме: зразок, поради, як скласти

Резюме – дуже важливий фактор при влаштуванні на роботу. По ньому потенційний роботодавець складає професійний і особовий портрет кандидата на ваканцію і вже на підставі цього вирішує, чи є сенс в подальшому розгляді даної кандидатури си ні. Саме в резюме необхідно в короткій формі і дохідливо пояснити роботодавцеві або кадровому агентству, чим Ви відрізняєтеся від решти претендентів на відкриту вакансію.

Як правильно скласти резюме, виділити досягнення і успіхи, що слід і чого не слід писати в резюме, приклади резюме, а також поради та рекомендації щодо написання резюме – все це і багато іншого Ви можете прочитати в даному розділі.

ПРИКЛАД РЕЗЮМЕ

ВИПУСКНИКА ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ БЕЗ ДОСВІДУ РОБОТИ


ЯК СКЛАСТИ РЕЗЮМЕ, НЕ МАЮЧИ ДОСВІДУ РОБОТИ

Відсутність досвіду роботи для людини, яка нещодавно закінчила вищий навчальний заклад, є нормальним явищем.

Від того, як буде складене резюме, залежить Ваша кар’єра та все подальше життя.

Під час складання резюме потрібно пам’ятати про те, що воно стане вашою візитівкою, повинне виділяти вас із усього потоку людей, що шукають роботу.

Не забудьте відзначити ваші хобі та захоплення, гуртки, які ви відвідували під час навчання, можливо у вас є нагороди чи грамоти за участь у конкурсах – про це варто теж написати.

Згадайте, якими особистими якостями ви володієте, які навички маєте і обов’язково вкажіть це у своєму резюме, можливо, це згодиться для вибраної вами вакансії.

Головне – не спотворюйте факти при написанні резюме, їх завжди можна перевірити.


СТРУКТУРА РЕЗЮМЕ СТУДЕНТА

Перед тим, як писати резюме, зразок студента варто вивчити по пунктах:

1. Ім’я, прізвище, по батькові – повністю.

2. Посада, на яку ви претендуєте.

3. Контактні дані – телефон, адреса, електронна пошта.

5. Досвід роботи (період, посада).

6. Освіта (навчальний заклад, додаткові курси). Професійні навички.

7. Додаткові навички – комп’ютерні програми, мови.

8. Особисті якості.

9. Рекомендації.

10. Додаткова інформація (будь-яка офіційна інформація відносно вас, яка може бути корисною в майбутній роботі – сімейний стан, наявність водійських прав і т. п.).

При складанні резюме, зверніть увагу на деякі нюанси, які зроблять резюме студента конкурентоспроможним.

Пункт щодо досягнень повинен зацікавити роботодавця. Згадайте, чим ви займалися в останні роки, в цю графу можна вписати участь у конкурсах, конференціях, наводити ваші статті, розміщені в журналах або на інтернет порталах. Ця графа повинна показати, що ви людина активна, думаюча, амбітна. Якщо Ви не маєте, що написати, – миттю вирушайте виправляти ситуацію, цей пункт відкоригувати найпростіше.

Пункт щодо досвіду роботи буде зрозумілий для тих студентів, хто вже офіційно працевлаштувався, тоді тут вказується період роботи, назва підприємства, посада. Якщо ви працювали на декількох підприємствах, то починати треба з останнього. Якщо ви ще не працювали офіційно, теж не варто залишати поле порожнім. Згадайте про вашу активну роботу у виші учасником студентського самоврядування або участь у благодійному проекті. Ви, напевно, вже набули досвіду роботи, просто не зменшуйте його значимість.

Ваші особисті якості повинні показувати, що ви лідер, сильна і цілеспрямована особистість, яка все доводить до кінця. Саме такі якості дозволять зменшити вплив відсутності досвіду. Резюме повинно говорити про вас, як про перспективного співробітника.

Рекомендація – це не обов’язкова графа, але вона не буде зайвою в резюме студента. Це може бути рекомендація з останнього місця роботи, від вашого наукового керівника або викладача. Також іноді може знадобитися просто пара контактів людей, які можуть розповісти про вас, як про людину і перспективного співробітника.

У графі додаткових навичок намагайтеся вказувати щось рідкісне, що відрізняє вас від інших, адже з Word зараз вміють працювати всі, і подібними знаннями нікого не здивувати.

Особисті якості, які варто вказати в резюме студенту, щоб компенсувати відсутність досвіду:

  • Бажання розвиватися;
  • Самостійність;
  • Стресостійкість;
  • Вміння швидко та самостійно приймати рішення;
  • Чесність;
  • Грамотна мова;
  • Комунікабельність;
  • Вміння добиватися поставленої мети;
  • Наполегливість у досягненні поставлених цілей;
  • Націленість на результат;
  • Активність;
  • Активна життєва позиція;
  • Мобільність;
  • Креативність;
  • Навички роботи з офісною оргтехнікою;
  • Ініціативність;
  • Порядність;
  • Бажання зробити кар’єру в якійсь області;
  • Вміння переконувати.

Врахуйте, що в кожній професії важливо відчуття перспективи, тому роботодавець може навіть віддати перевагу студенту, ніж більш досвідченому працівнику, повіривши в його сили, талант і бажання працювати. Саме бажання працювати і вогонь в очах найчастіше творять дива.

Дуже важливо, щоб резюме давало яскраву індивідуальну характеристику.

Суттєве значення для резюме без досвіду роботи мають особисті якості і освіта – основна і додаткова. Обов’язково вкажіть дані щодо курсів, які Ви відвідували, практичних робіт, семінарів, де Ви брали участь, за умови, що це відповідає вакансії, на яку ви складаєте резюме.

Останні новини

Всі новини