Меню
Остання редакція: 03 грудня 2021

Відбувся цикл тренінгів «Особливості комунікації при працевлаштуванні на роботу»

Відділ професійно-кар'єрної орієнтації Уманського НУС сприяє працевлаштуванню випускників. Зокрема постійно проводить навчальні семінари та тренінги, які сприяють успішному працевлаштуванню.
В період з 26 листопада по 3 грудня фахівцями відділу професійно-кар'єрної орієнтації спільно з практичним психологом Уманського національного університету садівництва Валентиною Мазуренко провели цикл тренінгів на тему «Особливості комунікації при працевлаштуванні на роботу» для студентів освітніх рівнів «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр» усіх факультетів.
Співбесіда є важливим етапом при прийомі на роботу, саме під час співбесіди роботодавець формує своє враження про кандидата як фахівця. Тому проведення навчання студентів університету з питань підготовки до успішного проходження співбесіди і допомоги презентувати себе роботодавцю є актуальними.
Під час тренінгів практичний психолог ознайомила слухачів з питаннями проходження співбесіди з рекрутерами в певній компанії:
-         Як вірно представити себе перед представниками майбутнього місця роботи?
-         Як переконати рекрутера у тому, що Ви підходе на дану посаду?
-         Як розкрити свої сильні сторони?
-         Як заявити про свої основні досягнення, які були в житті?
-         Як надати вірну відповідь під час співбесіди на провокаційні запитання?
-         Які питання варто задавати під час впівбесіди представникам компанії?
Спікер роз’яснювала слухачам проблемні моменти проведення співбесіди з рекрутером та надавала рекомендації щодо вірних варіантів відповідей.
Загалом були підняті питання  з особливостей підготовки до співбесіди:  визначення ключових вимог до кандидата, систематизація своїх знань, навичок, професійних і особистих якостей, вивчення особливостей роботи компанії та інше.
Спікер наголошувала, що позитивний настрій на перемогу складає п`ятдесят відсотків успіху у досягненні мети. У випадку з співбесідою установка «я отримаю цю посаду», впевненість у собі і своїй кваліфікації - одне з найважливіших особистісних проявів.
Окремо було акцентовано увагу на тому, що багатьом кандидатам властивий прояв страху під час співбесіди, тому були надані рекомендації щодо його подолання.
Кожен з тренінгів завершувався діалогом та запитаннями зі сторони студентів. По завершенні кожного з тренінгів практичний психолог давала практичне завдання слухачам для виявлення і систематизації свої сильних і слабких сторін та досягнень, які у майбутньому допоможуть під час працевлаштування.

 

Світлана ТИМЧУК,

фахівець відділу професійно-кар'єрної орієнтації Уманського НУС