РУДЬМАН ЯРОСЛАВ, випускник 2010 року
Коли у людини є здорові амбіції – це добре. Проте, часом бракує системності: це коли людина розумна, освічена, але знання в один ланцюжок поєднати не може. Наразі, важливим є те, щоб у людини було сумління і бажання системно навчатися.
Вступив до Уманського державного аграрного університету в 2004 році на факультет агрономії. Навчатися було цікаво, теоретичні заняття поєднувалися з практичною підготовкою. В 2008 році здобув кваліфікацію технолога з агрономії за освітнім рівнем бакалавр. Продовживши навчання в 2009 році отримав диплом з відзнакою магістра та здобув кваліфікацію агронома-дослідника. Під керівництвом доцента кафедри агрохімії та ґрунтознавства Мартинюка Андрія Тимофійовича підготував і успішно захистив дипломну роботу на тему «Ефективність удобрення буряка цукрового в умовах Правобережного Лісостепу».
Будучи ще студентом, влітку 2009 р. влаштувався працювати агрономом по захисту рослин у ТОВ «НВФ «Урожай» Миронівського хлібопродукту, яке орендувало землю у моєму рідному селі Шубині Стави Лисянського району Черкаської області. На цій посаді пропрацював до осені 2015 р., після чого згодився на пропозицію компанії ТОВ «Август–Україна» і влаштувався на посаду регіонального представника по Черкаській області, де працюю і по нині.
Коли у людини є здорові амбіції – це добре. Проте, часом бракує системності: це коли людина розумна, освічена, але знання в один ланцюжок поєднати не може. Наразі, важливим є те, щоб у людини було сумління і бажання системно навчатися.
Пам’ятаю свій перший робочий день, хвилювання та ейфорію. Дуже важливо долати бар’єр переходу від студентства до позиції відповідального фахівця ‒ управлінця.
У всіх передових аграрних компаніях широко впроваджуються ІТ-технології. Особливо базові, які стосуються аналізу ґрунтів, метеорології, навігації та інше... Теперішній агроном, керуючись отриманими показниками сучасних операційних систем має все це проаналізувати і зробити належний висновок у конкретній ситуації, для конкретного поля так, як це робить і відчуває людина-професіонал.
Варто постійно підвищувати свій рівень професійності. Не потрібно боятися нових сучасних тенденцій у виробництві. Найскладніше у професії агронома ‒ необхідність постійно брати на себе відповідальність за ключові рішення. Для того, щоб отримати фаховий досвід, його мусиш пройти. В народі побутує мудре повір’я: досвід приходить не з часом, а з прийняттям відповідальності.
Тим, хто хоче стати агрономом у майбутньому, радив би обов'язково оволодіти основними базовими знаннями: достеменно знати ґрунтознавство, біологію, фізіологію рослин ‒ вони майже не змінюються століттями. Важливими є також живлення та захист рослин, але це вже сучасні науки, вони постійно змінюються та вдосконалюються.
Агроном ‒ професія дуже трудомістка і потребує віддавати їй більшість свого часу. Нівелювати фізичні, моральні, психологічні навантаження можна, лише коли справді отримуєш від цієї професії величезне задоволення. Молодим колегам, які ступили на стежку агрономії, раджу натренувати свою самоорганізацію, навчитися ретельно працювати з ґрунтом безпосередньо на полях, а також глибоко вивчати основні базові закони агрономії, обов’язково пам'ятаючи класичну настанову: недолік знань неможливо замінити надлишком добрив.